• Sosyal Medya:
Giderde Oluşan Tıkanıklıklar Nasıl Açılır?
11 Mart 2021 Perşembe

Giderde Oluşan Tıkanıklıklar Nasıl Açılır?

Genellikle pis su giderleri katı cisimlerden tıkanmaktadır. Bunların başında tuvalet kağıtları ve ıslak mendiller gelir. Ama mutfak tıkanıklıkları genellikle yağ dökmekten gideri tıkar. Çocuklu olan evlerde küçük çocukların meraktan giderlere oyuncak atmasından da giderler tıkanabilir.

Sık sık temizleme ve bakım yaptırma hem giderlerin tıkanmasını önler hemde pis kokuların etrafa yayılmasının önüne geçer. Bu yüzden giderleri sık sık temizlemekte fayda vardır.

Pis su giderleri nasıl açılır?

Kanalizasyon giderleri genellikle Gaski kanalizasyon temizleme işlemi ile açılabilir ama gider bina içinde veya daire içinde ise bu duruma gaski müdahale etmediği için tıkanık açma ustaları çağırmanız da fayda vardır. Biz Bodrum Ünver Tesisat tıkanık açma firması olarak makinelerimiz ile pis su giderlerini açmaktayız.

Yurt dışından özel olarak sadece bu işler için kullanılan makinelerimiz ile dairenize veya iş yerinize gelip öncelikle giderin tıkanmasına neden olan cisimi tespit ediyoruz. Bunun için kanal görüntüleme cihazımızı kullanıyoruz. Böylelikle giderin neden tıkandığını tespit ediyor ve ileride tekrar tıkanmasına neden olabilir mi diye bir fikir ediyoruz.

Daha sonra kanal açma makinemizi gidere göndererek tespit ettiğimiz cismi kanaldan çekip alıyoruz. Böylelikle pis su gideri kırılmadan dökülmeden açılmış oluyor. Kanal açma makinemiz bir tür kılavuza benzediği için kanal açma kılavuzu diyoruz. Bu kılavuz pis su giderinin içinde dönerek giderdeki cismi kırıyor küçültüyor yada kılavuza takılıyor. Böylelikle ters dönme işlemini yaparak kanaldan çekip alıyoruz.